aaa
rss
Printvriendelijke versie
PDF

BLOSO nieuws

Sport

Grotestraat 33
3380 Glabbeek
T 016/77.29.28
F 016/77.18.38
Wouter Heeren
sport@glabbeek.be

Wat is BLOSO?

Met ingang van 1/04/2006 is het Bloso een Intern Verzelfstandigd Agentschap met rechtspersoonlijkheid (IVArp Bloso). Het is de sportadministratie van de Vlaamse Gemeenschap. Voluit heet Bloso: het agentschap voor de Bevordering van de Lichamelijke Ontwikkeling, de Sport en de Openluchtrecreatie. De IVArp Bloso maakt vanaf dezelfde datum deel uit van het beleidsdomein Cultuur, Jeugd, Sport en Media (CJSM).

De bevoegde minister voor sport is de heer Philippe Muyters, Vlaams minister van Financiën, Begroting, Werk, Ruimtelijke Ordening en Sport. De dagelijkse leiding van het Bloso wordt waargenomen door Carla Galle, administrateur-generaal, en Albert Gryseels, algemeen directeur.

Het hoofdbestuur is gehuisvest in het Arenberggebouw, Arenbergstraat 5, 1000 Brussel (tel.: 02/209 45 11).
Bloso heeft 13 sportcentra. In deze Bloso-centra worden de Bloso-sportkampen georganiseerd tijdens de vakantieperiodes, maar zowat iedereen kan er terecht: de scholen voor hun sportklassen en schoolsportdagen, sportclubs en sportfederaties voor trainingen en stages, bedrijven voor hun bedrijfssportdagen, alsook de individuele sporter.

Bloso staat in voor de subsidiëring van de Vlaamse sportfederaties, van de gemeenten/ steden, provincies en de Vlaamse Gemeenschapscommissie (VGC) voor hun Sport voor Allen beleid.

Een andere opdracht van het Bloso is de promotie van de sport: zo veel mogelijk Vlamingen, en vooral de jeugd, sensibiliseren om aan sport te doen, en bij voorkeur op regelmatige basis (=sporten in clubverband). Dit gebeurt door het organiseren op Vlaams niveau van sportpromotiecampagnes (zoals de Jeugdsportcampagne Als het kriebelt moet je sporten en de campagne Bij een sportclub zit je goed) en sensibiliseringsacties, maar ook door de jeugd in contact te brengen met zoveel mogelijk verschillende sporten; dit laatste gebeurt samen met partners zoals de Vlaamse sportfederaties en hun clubs, de provinciale en gemeentelijke sportdiensten, de Stichting Vlaamse Schoolsport, ...
In de 5 Vlaamse provincies is er een Bloso- inspectiedienst.

Als je trainer of lesgever wil worden in een sportclub, sportkamp, jeugdvereniging enz., kan je terecht bij de Vlaamse Trainersschool (VTS), een samenwerkingsverband tussen Bloso, de sportfederaties, en de universiteiten en hogescholen met een opleiding L.O.. Naast deze sportkaderopleiding (in verschillende sporten) organiseert de VTS ook beroepsgerichte opleidingen zoals hoger redder, zwembadcoördinator en sportfunctionaris, alsook bijscholingen voor de sportfunctionarissen en bestuurskaders van sportclubs en sportfederaties.

Ook inzake topsport speelt het Bloso een belangrijke coördinerende rol tussen de verschillende actoren die actief zijn in de topsport.

Bloso organiseert ook grote evenementen, zoals De Gordel (elke eerste zondag van september), de Gordel voor Scholen (eind juni), de actie Sporttak in de Kijker (het hele jaar door) en tal van andere sportpromotionele evenementen, meestal in samenwerking met andere Vlaamse sportactoren (sportfederaties, sportdiensten, Stichting Vlaamse Schoolsport,…).

Activiteiten

Stadskriebels (pdf, 1.6 MB)

Bookmark and Share