Gezinsbond en gemeentebestuur Glabbeek gaan intenser samenwerken

Op dinsdag 6 mei 2025 was er een overleg tussen het gemeentebestuur, de Gezinsbond afdeling Glabbeek en nationaal voorzitter Ivo Mechels van de Gezinsbond. Er werd vooral besproken hoe de Gezinsbond en de gemeente nog beter kunnen samenwerking in de toekomst. De Gezinsbond werd opgericht in 1921 en was toen bekend als Bond der Talrijke Huisgezinnen. Het was de Gezinsbond die jaren geleden mee zorgde dat het kindergeld er kwam en die recent ook mee woog op de regeringsonderhandelingen rond het groeipakket. Eind jaren ’20 ontstond ook de afdeling van de Gezinsbond in ons dorp waardoor de afdeling Glabbeek een jarenlange traditie heeft en in hun werking vooral betrokken zijn bij heel wat aspecten van het gezinsleven van baby’s tot gepensioneerden. Waarbij zij zich vooral inzetten voor een duurzame, gezonde en veilige leefomgeving voor onze gezinnen. Sinds kort maakte de afdeling een doorstart met een nieuw bestuur waarvan voorzitter Filip Hendrickx en secretaris Melanie Claeskens de stuwende kracht van zijn samen met een 8-tal vrijwilligers. Voor 53 euro per jaar kan elk gezin lid worden van de Gezinsbond en de lidkaart is tevens een spaarkaart waarmee de leden heel wat kortingen mee kunnen krijgen in winkels, bij de Lijn, bij energiebedrijven tot telecombedrijven.

Voorzitter Filip Hendrickx (Gezinsbond Glabbeek): “Maandelijks organiseert onze afdeling heel wat activiteiten zoals koken met de kinderen, een daguitstap naar een pretpark, toneel voor kinderen, lezingen, … en als recentste activiteit hadden we een enorm geslaagde grote tweedehandsbeurs in de gemeentelijke evenementenhal Hangaar 44. Maar we willen in de toekomst nog intenser gaan samenwerken met de gemeente, waarom hadden we overleg over meerdere actiepunten zoals hoe kunnen we de schoolpoorten nog veiliger maken, hoe kunnen we nog meer onze lokale wandelwegen gaan promoten, initiatieven rond het plaatsen van bijenhotels en nestkastjes in het kader van biodiversiteit, initiatieven om kinderarmoede te helpen bestrijden en activiteiten rond rouwen en verdriet.” 

Burgemeester Peter Reekmans: “De Gezinsbond speelt in ons dorp al een sterke sociale rol en werkt regelmatig samen met ons OCMW om ervoor te zorgen dat alle gezinnen kunnen deelnemen aan activiteiten in ons dorp. Maar ook de kinderoppasdienst van de Gezinsbond is een absolute meerwaarde voor heel wat gezinnen in ons dorp. Vandaag maken er al 40 gezinnen in ons dorp regelmatig gebruik van hun kinderoppasdienst die voor leden 6 euro per uur kost. Zij hebben een ruim aanbod van 24 oppassen die bovendien allemaal opgeleid en verzekerd zijn. We gaan nu bekijken hoe we met de Gezinsbond nog intenser kunnen gaan samenwerken om hun aanbod van de kinderoppasdienst tijdens het werkjaar, maar ook in vakantieperiodes nog bekender te gaan maken bij alle inwoners.”

Gepubliceerd opdinsdag 13 mei 2025 om 09:20