Landbouwraad

Landbouwraad van start

Tijdens de stichtingsvergadering op 25 september 2014 hebben 15 van de 39 Glabbeekse landbouwers en fruittelers de nieuwe landbouwraad opgestart. Gewezen nationaal voorzitster van de Groene Kring en landbouwexperte Leen Schrevens werd verkozen tot voorzitter.

Landbouwschepen Kris Vanwinkelen (Dorpspartij) is dan ook verheugd over de grote interesse tot deelname van de landbouwers en fruittelers aan deze nieuwe landbouwraad. Kris Vanwinkelen: “Al jaren was er nood aan een landbouwraad en voor deze bestuursmeerderheid was de oprichting een absolute beleidsprioriteit omdat in een échte landbouw –en fruitgemeente als Glabbeek zo een adviesraad een absolute noodzaak is.” De agenda van de volgende bijeenkomsten van de nieuwe landbouwraad is alvast goed gevuld met o.a. de inlevering van landbouwfolies van voederkuilen, hooi, stro en bietenhopen op het containerpark mogelijk te maken, het ontwikkelen van een erosiebestrijdingsplan en de teeltschadedossiers van de recente overstromingen. Schepen Kris Vanwinkelen: “Glabbeek is één van de laatste gemeenten in de regio die nog geen erosiebestrijdingsplan heeft terwijl onze gemeente wel al jaren te kampen heeft met wateroverlast. Wij willen de problematiek van de wateroverlast nu eindelijk grondig aanpakken, waardoor een erosieplan een absolute noodzaak is.”

2014landbouwraad
Klik om te vergroten

Voorzitter Leen Schrevens, schepen Kris Vanwinkelen en Ben Cleynen

Contacteren

De Landbouwraad is bereikbaar via de voorzitter: Leen Schrevens, 0472/41.99.92, landbouwraad@glabbeek.be.

Ledenlijst

Leen Schrevens, landbouwraad@glabbeek.be
Floris Arnauts, floris_arnauts@hotmail.com
Michael Degeest, michael.degeest@telenet.be
Dirk Fremaut, dirk.fremaut@ugent.be
Iris Houben, ih@dlv.be
Kris Kempeneers, kris.kempeneers@skynet.be
Luc Lambrechts, luc.lambrechts@hotmail.be
Jos Lenaerts, joslenaerts@pandora.be
Pascal Pans, pieter.mineur@skynet.be
Marc Theunis, marc_theunis@skynet.be
Guy Vandepoel, guy.vandepoel@boerenbond.be
Simon Vandermeulen, vandermeulen.simon@gmail.com
Gert Vanschoubroek, ilse.peumans@vanschoubroek.net
Liesbeth Vanschoubroek, liesbeth.vanschoubroek@telenet.be
Hans Verlinden, hansfruit@skynet.be
Peter Veulemans, peter.veulemans@skynet.be

Ambtenaar: Lieve Uytterhoeven, lieve.uytterhoeven@glabbeek.be
Bevoegd schepen: Kris Vanwinkelen, kris.vanwinkelen@glabbeek.be